Kurumsal

           1988 yılında Bursa’nın Demirtaş bölgesinde şahıs şirketi olarak kurulan Akmen İnşaat Ltd. Şti.
1997 yılında Limited şirketi modeli ile demirtaş halkına hizmet sunmaya devam etmiştir.
Akmen İnşaat faaliyet konusu olarak uzun yıllar Dayanıklı Tüketim Mamülleri alanında faaliyet gösterdikten sonra
2008 yılından itibaren sektördeki paydaşlardan biri olmak amacıyla çıkmış olduğu yolda
İnşaat Yapı Müteahhitlik, Taahhüt, Temizlik-İlaçlama kollarında faaliyetlerini sürdürmüştür.
Uzun yıllardır öncülük ettiği bölgede güvenilir-müşteri odaklı anlayışı ile bu alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Vizyon

           Türkiye’nin büyük şehirlerinden biri olan bursa ve yakın coğrafyası için örnek iş ve yaşam alanları üreten ve bu özelliği ile Bursa’da tercih edilen bir kurum olmaktır. İnşaat sektöründe verimlilik, kalite, iş ve çalışan güvenliği konularında bölgenin standartlarını belirleyen örnek bir firma olmaktır.

Misyon

           Bölgenin Kaliteli ve Çağdaş yaşam projeleri yaratan lider firması olma yolunda faaliyetlerini devam ettirir.
Bölgesel boyutlu projeler gerçekleştirir. Tüm faaliyetlerinde; bulunmuş olduğu bölgenin kalkınmasını, müşterilerinin, çalışanlarının memnuniyeti ve şirket değerlerini en ön planda gözetir.
Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini tespit ederek, onlara değer katacak yaşam alanları yaratmak, satış ve satış sonrası tüketici haklarını koruyarak müşteri memnuniyeti odaklı, güvenilir ve kaliteli hizmete yönelik çalışmalar yapmaktadır.
Her başladığı projeyi iş bitirme azmi gösteren, açık, saydam, yenilikçi, estetik tutum sergileyen ve faaliyet gösterdiği bölgeye öncülük eden inşaat firmasıdır. Yaptığı her işte güvenilirdir, sözünü tutar, işini iyi yapar ve itibarını sürekli yükseltir. Saygınlığı olan bir şirket olma hedefine uygun olarak çalıştığının farkındadır ve bu hedefler doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirir. İş ortaklarımız / tedarikçilerimiz ile; güven, saygı, şeffaflık, kazan-kazan ilkeleri çerçevesinde, değerlerimize uygun, paylaşılmış hedeflere ulaşmak için sürdürülebilir ilişkiler kurarak müşterilerimize değer yaratmaktır.